יוסף הגלילי 27 רמת גן

  
 

 

מטבעות זהב - סוברין

 

  אם ברשותכם מטבע זהב מסוג סוברין ואינכם יודעים מה מקורה ומה ערכה,אתם יותר ממוזמנים להגיע אלינו לישראל גולד ,אצלנו תוכלו לקבל תמורתה כסף מזומן, זו המומחיות שלנו כבר במשך כמה דורות כקונה מטבעות,אנו מבטיחים לכם שתהיו מרוצים ותבואו שוב.  

פירוש המילה סוברין (Soverein) הינו "שליט" שמו של המטבע נקרא כך מהסיבה שהיו מטביעים את דיוקנו של המלך השליט באותה התקופה בצידו האחד של המטבע.

 

מקורן של מטבעות זהב סוברין

 

  ההנפקה הראשונה של המטבעות היתה באנגליה בשנת  1489 על ידי המלך הנרי השביעי, בתקופה זו הוחלט לקבע את ערכו של המטבע הבריטי בשם "פאונד" או בשם המוכר לנו כיום לירה שטרלינג(ליש"ט(,טוהר המטבע הינו 23 קראט (0.9593) שמשקלו 15.55 גרם (חצי אונקיה)  הסוברין המקורי שרד על פני תקופה של שישה מלכים (הנרי השביעי,הנרי השמיני,אדוארד השישי, המלכה מארי, אליזבט הראשונה וג'יימס הראשון) עד לזמן שבה הוחלפה המטבע בשנת 1604 ופינתה את מקומה למטבע קלה יותר בשם יונייט (unite=איחוד על שם האיחוד בין אנגליה וסקוטלנד לממלכה אחת) ושוב הופיע לאחר יותר מ-200 שנה בשנת 1817.

 

סיפורו של הדרקון וג'ורג הקדוש

 

  מצדו השני של המטבע מוטבע דיוקנו של ג'ורג' הקדוש, באחת מערי ארץ לוב היתה עיירה אחת הנראית כמוכת רפאים ,בקרבת העיר שכן לו דרקון בתוך מערה אשר הפיל את חיתתו על יושבי העיר ומדי פעם היה מכלה את זעמו עליהם, על מנת לשכך את כעסו היו צריכים תושבי העיר מידי יום להקריב לו נערה תמימה.

באותה תקופה חי איש בשם ג'ורג' ובאחד ממסעותיו הרבים נקלע לעיר זאת, כשראו אותו רכוב על סוסו מיד הבינו שהינו איש מלחמה והחלו מתחננים בפניו להושיעם אחר אשר הנערה האחרונה שנותרה הינה ביתו של המלך ועליהם להקריבה אליו למחר.

מצויד בכלי מלחמתו יצא ג'ורג אל הדרקון והיכה בו בחניתו אך זה האחרון פגע בשריונו הקשה של הדרקון והתנפץ לרסיסים, ג'ורג' הסתתר תחת עץ תפוזים קסום שהגן עליו מפני ארסו של הדרקון בעודו מכין את החנית למכה נוספת שפגעה תחת כנפו של הדרקון מקום ללא שריון והמערכה הוכרעה ובזה היה סופו של הדרקון. ג'ורג' הוכתר כקדוש שנים רבות לאחר מותו לאחר שנקשרו בשמו סיפורים ואגדות רבים.

 

הקשר לארץ ישראל

 

  בזמן שטרם קום המדינה כמובן לא היתה מטבע רשמית ,תושבי הארץ סחרו במטבעות שונים ברשימת המטבעות הזרים בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 ניתן למצוא בעיקר לירות תורקיות (עובדה טבעית הנובעת מהשלטון העותומני באותה תקופה), אך גם פרנקים צרפתיים (כינויים של מטבעות בני 20 פרנק היה "נפוליונים"), רובלים רוסיים, דוקאטים אוסטריים, מרקים גרמניים וסוברינים בריטיים.

  אם בדרך כלשהיא יש באמתחתכם מטבע סוברין נשמח שתצרו עימנו קשר ותקבלו הצעת מחיר בזמן אמת אנו קונים במזומן.

טואול - בניית אתרים