יוסף הגלילי 27 רמת גן

  
 

          ירושות ועזבונות - חוק הירושה והעיזבון

  הגדרתו של המונח ירושה הוא כל דבר שאדם מעביר למישהוא אחר לרוב יהיו אלה ילדיו או בן זוגו, תכונות אופי ,קנין רוחני או פיזי כל אלה נכללים במושג ירושה. העיזבון הוא קניין ממוני שהותיר אחריו המנוח ובו נעסוק במאמר זה וכיצד לחלקו בין היורשים.

  למותר לציין שהחוק קובע שאדם יכול להחליט מה יהיה כלול בצוואתו, מושג זה מוגדר בחוק תחת השם "החופש לצוות" בהעדר צוואה כלשהיא שהותיר אחריו המנוח נכנס לתמונה חוק הירושה.

  חוק הירושה קובע שבהעדר צוואה העיזבון יחולק בין יורשיו של המת על פי היגיון שמסתבר שהוא רצונם של רוב בני האדם, יש לציין שלצורך חלוקת הירושה בין היורשים יש לפעול לקבלת צו ירושה.

  מיסוי ירושה- כעיקרון בישראל לא קיים מיסוי על ירושות, אמנם במצבים מסוימים ובפרט בהורשת מקרקעין וחלוקתם בין היורשים ,עלולים להיווצר חיובי מס שונים אשר בתכנון מוקדם בעריכת הצוואה היו יכולים להיחסך.

  מנהל העיזבון- ניתן ורצוי למנות מבעוד מועד מנהל לעיזבון שיקבע על ידי המוריש ,בהעדר שכזה ימנה בית המשפט אדם לרוב עורך דין שיהיה אחראי על תשלום חובות העיזבון ועל החלוקה שלו בין היורשים. מנהל העיזבון או היורשים יכולים להסכים ביניהם על חלוקה שונה של הירושה ממה שקבע המוריש בצוואתו,וכן להסכים על קונה או מוכר ירושות על מנת לחלק את הירושה.

  צו ירושה או צו קיום צוואה- כדי לחלק את הרכוש בין היורשים יש צורך להגיע לבית הדין הרבני או לרשם הירושה ולהנפיק צו ששם יופיעו פרטיהם של היורשים ,במקרה שקיימת צוואה שערך המוריש צריך להנפיק צו קיום צוואה.

  פסילת הצוואה-במקרים מסוימים ניתן להגיש בקשה לפסילת הצוואה, כגון במקרה על טענה של צוואה שנערכה על ידי השפעה חיצונית, העדר כשירות רפואית פיזית או נפשית של המוריש וכדומה. על מגיש ההתנגדות לעשות זאת בפרק זמן מסוים הקבוע בחוק, במקרים מסוימים באם יוחלט בבית המשפט על אי נכונות הצוואה ניתן לשנות או לתקן בה נתונים.

סוגים של צוואות המוכרות בחוק הם-צוואה בכתב יד, צוואה על ידי עדים, צוואה בפני רשויות חוק, צוואה בל פה.

מחלוקות בין היורשים בדבר מיטלטלין - כאשר קיימת מחלוקת בין היורשים בדבר חלוקת הרכוש, מצב שנובע מהקושי בלדעת להעריך את שווים של חפצים מסוימים, ניתן לפנות למומחים בתחום אליו שייך החפץ, שכן ישנם בתי עסק שעוסקים בקנייה של ירושות ועזבונות וכן פינוי של בתים ונכסים של יורשים והם אף משלמים עבור חפצים בעלי ערך שבדרך כלל ידוע לאספנים למיניהם בכסף מזומן.

  אנחנו בישראל גולד קונים :

  • ירושות
  • עזבונות
  • אספנות

  ועוד...והכי חשוב אנחנו משלמים לכם על הכל כסף מזומן,כי אנחנו יודעים להעריך את מה שיש לכם ! 

 

 

 

טואול - בניית אתרים